Přihlásit se | Registrace    
  Podmínky

Hromadné odeslání nabídek - pozvánek

ZPĚT

     

     Při zrátě hesla si vyžádejte nové

 Poslat svoji nabídku Pořadatelům

Odeslat tuto pozvánku označeným pořadatelům
* Tyto položky jsou povinné

Filtry: * Kraj: 

Odeslat Fotka sestupne Zobrazované vzestupne sestupne Konttakní Jméno vzestupne
no fotoStará škola Vrané
Vrané nad Vltavou
Andělová
V budově staré školy pořádá náš spolek Stará škola Vrané řadu kulturních akcí. Výstavy, koncerty a jarmarky rukodělných výrobků a řemesel.
no fotomuzeum Raspenava
Liberec
Baco
Zabýváme se provozování muzea v podstávkovém domě s 18. století, kde prezentujeme tradiční život na venkově v době minulé.Naše akce jsou zaměřeny na ukázky starých řemesel s případným prodejem vlastních výrobků.Především se nám mohou ozývat řemeslníci ale i jiní kteří patří na jarmark.
no fotoAlfred
Kladno
Balabán
Historické slavnosti na hradě Landštejn.
no fotoZámek Březnice
Březnice
Barták
Vánoce na zámku Březnice - adventní kulturní program s prodejním tržištěm
no fotoDolní Bělá
Dolní Bělá
Benes
Spolek pro záchranu hradu Bělá z.s.pořádá různé kulturní akce spojené s jarmarkem či trhem v arealu zříceniny hradu Bělá
no fotoMračtí, o.s.
Jílové u Prahy
Berka
Historizující slavnosti, hudba, divadlo, šerm, tanec, stará řemesla, dobové tržiště, pohádky, hry a tvořivé dílničky pro děti
no fotoStudio VAWRA
Chomutov
Bezděka
pořádání historických akcí pořádání rytířských turnajů
no fotoStátní hrad Bítov
Bítov
Binder
Zabýváme se prezentací interiérů a exteriérů hradu (hradní novogotické interiéry,expozice hradního pivovaru (15. - 19. stil.),sbírka vycpaných zvířat,největší sbírka vycpaných psů na světě, zbrojnice, hladomorna, mučírna, od 1. 7. 2017 expozice hradního pivovaru). Pořádání výstav z oblasti historie a moderního umění. Presentujeme hradní pouť, vystoupení skupin hist. šermu, divadelní představení. Prezentace je určena prodejcům a řemeslníkům - s dobovými a ručně vyráběnými předměty a výrobky s vlastním dobovým stánkem. Stánky s občerstvením nehledáme.
no fotoZámek Zalužany
Černošice
Biskupová
Svatby, aukce, koncerty vážné hudby, adventní a Velikonoční trhy, přednášky, podobné akce
no fotoKunětické vinobraní
Hradec Králové
Bockstefflová
V letošním roce připravuje agentura Festing již 3. ročník Kunětického vinobraní na Hradě Kunětická hora na sobotu 19. září 2015. Dá se říci, že se organizátorům daří zakořenit tuto rodinnou jednodenní akci na pomezí Královéhradeckého a Pardubického kraje v paměti nejen obyvatel těchto dvou krajů, ale i návštěvníků odjinud. Stejně jako v minulých letech, je i letos vinobraní koncipováno tak, že není zaměřené jen na milovníky vína, ale na celé rodiny i s dětmi, aby si tam všichni mohli najít to své. Návštěvníci se můžou těšit na širokou nabídku ochutnávky vín českých, moravských i zahraničních vinařů a bohatý doprovodný hudební program, pro děti dětský koutek, pro všechny ukázky řemesel a občerstvení. Pokud se týká kulturního programu, na pódiu v Rondelu vystoupí kapely Ready Kirken, Sabrage s Julianem Záhorovským, písničkář Michal Horák, kapela Míry Michálka a EL Elctro Folk a připraveno máme i vystoupení Dětské zábavné show TV STARS a pop-rockové skupiny W.A.F. Na nádvoří hradu zahraje návštěvníkům vinobraní Hradecká cimbálová muzika. Součástí nabízeného doprovodného programu je prohlídka Hradního paláce včetně mimořádné výstavy kostýmů z pohádkového seriálu Arabela, který se zčásti natáčel i na Hradě Kunětická hora.
no fotoGARDA BRANDÝS
Brandýs nad Labem
Brandýs
pořádáme historické akce, zveme trhovce s historickým stánkem
no fotoChodovský jarmark
Praha 4
Brodecký
Velikonoční řemeslný jarmark s ukázkami řemesel, dílnami pro děti a originálními českými výrobky na Chodovské tvrzi (Praha-Jižní Město).
no fotoNIŽBOR
Kladno
Brožík
Historické a kulturní akce
no fotoZámek Zelená Hora
Nepomuk
Brožová
Oživení zámku Zelená Hora u Nepomuku. Hledáme stánkaře s regionálními výrobky nebo produkty (Nepomucko, Plzeňský kraj), hledáme řemeslníky schopné předvádět své řemeslo v zámeckém areálu, vytvořit dílnu pro děti i dospělé.
no fotoStátní Zámek Kynžvart
Lázně Kynžvart
Brštiak
Státní zámek Kynžvart je památka pod správou Národního památkového ústavu. Na zámku se pořádají různé kulturní akce včetně např: Jarmarku nebo různých koncertů. Mohou se nám ozývat řemeslníci, stánkaři i umělci, bavči a divadelníci.
no fotoBýkov - Zámecký statek
Plzeň - sever
Býkov - Zámecký statek
no fotoCastrum o.p.s.
Humpolec
Castrum o.p.s.
Naše o.p.s provozuje zříceninu hradu Orlík nad Humpolcem. Pořádáme celou řadu kulturních akcí včetně těch historických. Aktuálně nabízíme volná místa řemeslníkům na našich akcích a nebráníme se spolupořádání dalších akcí na našem hradě. Naše středověké slavnosti během dvou dnů navštíví každoročně přes 2000 osob.
no fotoSlavnosti koní Kuks
Vlčkovice v Podkrkonoší
Černá
Slavnosti koní, historie a řemesel Kuks se konají v areálu hospitálu Kuks a loukách pod ním.
no fotoRegionální muzeum K. A. Polánka v Žatci
Žatec
Čížek
Jsme Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci! V prostorách rekonstruované Staré papírny pořádáme výstavy a řemeslné jarmarky. Snažíme se dát prostor hlavně lokálním výrobcům a institucím. Vstup i prodejní místa jsou vždy zdarma. V zahradě hlavní budovy muzea v Husově ulici pořádáme již třináctým rokem Muzejní noc. V zahradě Křížovy vily (Zeyerova 344) se každoročně poslední víkend v září koná Ovocnářská výstava, jejíž tradice sahá až do první poloviny 20. století. V rámci festivalu Dny evropského dědictví organizujeme úspěšné Žatecké dvorky. #muzeumzatec
no fotoZámek Poláky
Chbany
Dempír
Historické akce, šerm, dobová hudba, divadla, umělecká produkce
no fotoCanimus Surdis
Valtice
Dobešová
pořádáme historické akce na hradě a zámku v Lednici.Potřebujeme řemeslníky adventní jarmark na Janově hradě 4,-5,12.2010
no fotoDobrovická muzea
Dobrovice
Dobrovická
Na Cukrové slavnosti (8.10.) hledáme stánkaře, řemeslníky. Akce se koná pravidelně každý rok s návštěvností cca 1000 návštěvníků.
no fotozámek Rychnov nad Kn
Rychnov nad Kněžnou
Dokoupilová
jarmarky, slavnosti
no fotoZámecký areál Ctěnic
Praha 9
Doleželová
Zámecký areál Ctěnice se nachází na severovýchodním okraji Prahy. Od roku 2012 areál spravuje a provozuje Muzeum hlavního města Prahy. Zámek Ctěnice vznikl z původní gotické tvrze ze 14. století. Prodělal mnohé slohové úpravy, dnešní podobu klasicizujícího baroka získal během 18. století. K zámku náleží dochované hospodářské budovy sýpky, drábovny, špejcharu, kočárovny a jízdárny - dnes tvoří unikátní komplexně dochovaný celek. Zámecký park, původně renesanční zahrada, získal svou podobu koncem 18. století - zahrnuje starou štěpnici, alej i vzrostlé solitérní stromy, romantickou atmosféru dotváří potok s rybníčkem. V samotné budově zámku jsou pravidelně pořádány výstavy, stejně tak ve výstavním sále Špejchar. Navštívit můžete po celý rok také mnohé doprovodné kulturní akce, tvořivé dílny pro děti, interaktivní programy pro školy a zájmové skupiny.
no fotoHrad Cheb
Cheb
Dostál
Historické jarmarky a farmářské trhy. Vystoupení klubů vojenské historie, šermířů, skupin historických tanců a hudby, kejklířů, pouličních herců a šašků, prezentace sokolnického umění, střelnice s historickými ručními zbraněmi, představení práva útrpného, farmářské trhy.
no fotoNHKLADRUBY
Nebovidy
Douša
tradiční řemesla, výrobky, dílny, předvádění řemesel,
no fotoChateau Hostačov
Skryje
Dubnová
Chateau Hostačov je malebné panství, ukryté v lesích české Vysočiny. Pořádáme každý rok řemeslné jarmarky - den plný kultury, zážitků, setkávání a především dobrého jídla (svatomartinské hody). Jsou u nás vítáni řemeslníci, umělci i baviči :-)
no fotoKutná Hora ČMS
Kutná Hora
Dvorská
České muzeum stříbra v Kutné Hoře je pořadatelem několika tradičních akcí. Vzhledem k historii města spjaté především s těžbou stříbra ve středověku na akcích prezentujeme stará řemesla a rukodělné / umělecké výrobky. Z tradičních akcí: Muzejní noc, Dny evropského kulturního dědictví, Dny Středočeského kraje, spoluorganizátor Královského stříbření Kutné Hory.
no fotoZámek Dačice
Dačice
Dvořáková
Zámek je přístupný návštěvníkům od dubna do října, v srpnu pořádáme barokní jarmark.
no fotospolek Modrásek
Sedlice
Eignerová
jarmark, farmářské trhy, doprovodný program Uvítáme všechny lidové řemeslníky, tradiční řemeslníky, kteří nepracují s masem a masnými výrobky.
no fotoKlášterní slavnosti
Ostrov
Failová
no fotoHrad Veveří
Brno - Bystrc
Fedor
Trhy tradičních řemesel na svažitém nádvoří tzv. Středního hradu postupně rekonstruovaného hradního areálu.
no fotohrad Bouzov
Bouzov
Foltasová
Pořádání hradní slavnost 1. víkend v srpnu
no fotoFajnEvent
Klášter Želiv
Hájek
Pravidelně pořádáme akce různého typu v překrásném historickém klášteře, který se nachází v obci Želiv. Akce jsou určeny široké veřejnosti.
no fotoCCRKHK - Informační centrum Kuks
Kuks
Haž
Barokní slavnosti v historickém areálu v Kuksu.
no fotoInfocentrum Loučeň
Loučeň
Hlavičková
Podzimní zámecké slavnosti s venkovním programem - s tím související stánkový prodej především občerstvení(dobově vypadající stánky).
no fotoGRATIA LOCI o. s.
Krásný Dvůr
Hofmanová
kulturní akce na zámku Krásný Dvůr
no fotoHrad Lukov
Lukov
Holík
Tradiční řemeslné výrobky, předvádění dobových (nejlépe středověkých) řemesel
no fotoZámek Chroustovice
Chrast u Chrudimě
Horčičková
Tradiční řemesla
no fotoZámek Dukovany
Dukovany
Horká
Na zámku pravidelně pořádáme akce pro děti i dospělé. Vždy se snažíme, aby byly nejen atraktivní pro návštěvníky, ale také vkusné.
no fotoZámek Mor. Třebová
Moravská Třebová
Hořínková Dvorská
Renesanční zámek přezdívaný "Moravské Athény" pořádá během roku několik kulturních akcí - od krátkodobých výstav, koncertů, divadel až po noční či hrané prohlídky.
no fotoHousův mlýn
Tábor
Housův
Husitské víkendy, historické hry, kejklíři, nejvybavenější přístupná filmová zbrojnice v Evropě a stylová krčma.
no fotoKřivoklát, hrad
Křivoklát
Hrad Křivoklát
Akce: Královské Velikonoce na Křivoklátě, Léto na Křivoklátě, Křivořezání, Křivoklání, Královský Advent na Křivoklátě, Pocta tradicím první republiky, Svatomartinský košt, aj...
no fotoHrad Loket o.p.s.
Loket
Hrad Loket
no fotoZámek Žďár
Žďár nad Sázavou
Hübnerová
Trhy jsou vždy součástí větší tématické akce. Den otevřených zahrad, Den Venkova, Den Dýní,...
no fotoOPPJ Ravelin no. XIV
Jaroměř - Josefov
Hudák
Historický vojenský areál s přesahem na různé akce - vojenské přehlídky, veteránské akce, soutěže atd.
no fotoZámek Stránov
Krnsko
Chaloupka
Akce pro děti, rodiny s dětmi
no fotoZámek Vrbičany
Vrbičany
Chaloupka
Zdevastovaný, leč ožívající barokní zámek nedaleko Lovosic
no fotoZámek Pátek
Pátek
Chaloupka
Renesanční letohrádek na břehu Ohře, později barokně upravený a obklopený hospodářským dvorem
no fotoZámek Milešov
Milešov
Chaloupka
Prozatím jediná akce - Festival Milešov - benefiční festival pro záchranu barokního letohrádku v zámeckém parku
no fotoMěsto Jesenice
Jesenice u Prahy
Chmelařová
Zahájení oslav ke 100. výročí založení Československa a 930 let Jesenice. Bohatý kulturní program pro širokou veřejnostprogram
no fotoHrad Lipý Česká Lípa
Česká Lípa
Jakubská
SLAVNOSTI, JARMARKY, WORKSHOPY, přednášky ,divadla, letní kino ,cvičení , školení ,pronájem prostorů, svatby.
no fotoZámek Doudleby
Doudleby nad Orlicí
Janská
V prostorách renesančního zámku Doudleby nad Orlicí a v bezprostředním okolí (nádvoří, zámecký park) rádi vítáme umělce, herce, hudebníky, filmaře, kejklíře, historické řemeslníky... Nebráníme se nápadům na akce a těšíme se na Vaši návštěvu!
no fotoZámek Adršpach
Adršpach
Jánská
jarmarky, koncerty, divadla a jiné kulturní akce
no fotoMuzeum Česká Lípa
Česká Lípa
Jermanová Jakubská
VLASTIVĚDNÉ MUZEUM A GALERIE pořádá akce na pobočkách v Doksech a Kravařích (např. masopust, Velikonoce, řemeslné akce),na hlavní budově v České Lípě muzejní noc nebo tradiční vánoční trhy. Foto z akcí na našich stránkách.
no fotoMedák
Votice
Jirec
Pořádání historických akcí a tržišť.
no fotoEkotechnické museum
Praha 6 - Bubeneč
Jirsíková
Ekotechnické museum je bývalá čistírna odpadních vod, ovšem s překrásnou architekturou, dobrou dostupností a mnoha parkovacími místy. Pořádáme akce pro dospělé i děti. Prostory jsou také vhodné k pronájmu pro firemní, rodinné oslavy a jiné kulturní akce jako např. výstava, módní přehlídka, tiskové konference apod.
no fotoStadt Marienberg (Nemecko)
Marienberg
Jörg
500.nározeniny mesta 2.-4.7.2021 Velké okresní a báňské město Marienberg, nejmladší člen sdružení světového dědictví, se nachází uprostřed Krušných hor, nedaleko Drážďan, Chemnitzu, Lipska a Prahy a je bohaté na kulturní a turistické vrcholy. V současné době probíhají přípravy na oslavy 500. narozenin založení města v příštím roce. Řemeslníci, obchodníci a umělci jsou srdečně zváni k účasti na festivalovém víkendu od 2. do 4. července 2021! Může být k dispozici omezený počet stánků. Velké okresní a báňské město Marienberg, nejmladší člen sdružení světového dědictví, se nachází uprostřed Krušných hor, nedaleko Drážďan, Chemnitzu, Lipska a Prahy a je bohaté na kulturní a turistické vrcholy. V současné době probíhají přípravy na oslavy 500. narozenin založení města v příštím roce. Řemeslníci, obchodníci a umělci jsou srdečně zváni k účasti na festivalovém víkendu od 2. do 4. července 2021! Může být k dispozici omezený počet stánků. Budu Vám k dispozici pro zpětnou vazbu a dotazy. Nejlépe e-mailem na adresu joerg.zander@marienberg.de. Vaše dotazy rádi zasíláte v češtině nebo angličtině.
no fotoJaroměř
Jaroměř
Joštová
Kulturní akce k příležitosti vernisáží, svátků, apod.
no fotoPSKH, Vlašský dvůr
Kutná Hora
Kapounková
Prodejní trhy jako součást významné události. Během celého dne probíhají zábavné prohlídky královské mincovny i paláce, zážitkové ražby, kreativní dílničky a doprovodný kulturní program. Zaměřujeme se především na: jarní trh, keramický trh, adventní trhy
no fotoObec Valeč v Čechách
Valeč v Čechách Karlovarský Kraj
Kassl
- Obec Valeč se nachází v okrese Karlovy Vary a její historické jádro je městskou památkovou zónou. V městečku se dochovalo velké množství barokních a klasicistních domů i soubor staveb lidové architektury. Panenská běloba rozkvetlých strání každé jaro spouští spontánní veselí, které navázalo na organizování lidových slavností, jež byly symbolicky nazvány jako SLAVNOST KVĚTŮ.
no fotoZemě Keltů
Nasavrky
Keltský archeopark Nasavrky s.r.o.
Kdo chce poznat Kelty se vším všudy, navštíví místní archeoskanzen v Zemi Keltů v Nasavrkách, kde může Kelty potkat v jejich přirozeném prostředí. Na ploše 3 hektarů stojí unikátní rekonstrukce pravěkého města - oppida, jaká nemá ve střední Evropě obdobu. Na první pohled zaujmou monumentální hradby s klešťovitou bránou, za kterými se ukrývají jednotlivé dvorce patřící například kováři, tkalci, hrnčíři nebo řezbáři a košíkáři.V hlavní sezoně od června do září je otevřeno krom pondělků každý den od 9 do 17 hodin.
no fotoZámek Ve Světlé.n.S
Světlá nad Sázavou
Kment
Naše akce se pořádají především v tradičním smyslu - vánoce advent - velikonoce pomlázka atd... Rádi přivítáme, řemeslné, rukodělné stánky. Samozřejmě i drobné pochutiny.Veškeré detaily rád zodpovím na tel:731526750
no fotoZámek Svijany
Svijany
Kohoutková
Jsme pořadatelem Zámeckých a Svatováclavských slavností a dalších kulturních akcí - divadelních představení, přednášek, koncertů.
no fotoDomov sv. Josefa a Areál Žireč
Dvůr Králové n.L.
Kollová
Svatoanenské slavnosti jsou tradiční a největší benefiční akcí Domova sv. Josefa. Bohatý kulturní program. Lidová řemesla. Tvůrčí dílny. Prostředí nádherného barokního areálu, bylinkové zahrady, rozlehlého parku, muzea cyklistiky a nového náměstíčka. Stoupající návštěvnost. Výtěžek podpoří nemocné roztroušenou sklerózou. Nově festival bylinek BYLINKOBRANÍ
no fotoZámek Liblice
Liblice
Konferenční centrum AV ČR
Vánoční a Velikonoční jarmark - prodejní stánky + dílničky pro děti. Ozvat se můžou stánkaři se svými výrobky i dílničkami pro děti
no fotoOS Rattenschwanz
Praha
Kormoutová
V současné době pořádáme pozdně středověkou akci na hradě Budyně nad Ohří. Akce je jednodenní. Hledáme především řemeslníky předvádějící řemeslo a historicky vypadající stánky (historicky by mělo vypadat stánek, zboží i prodejce). Letošní ročník proběhne v sobotu 10.8.
no fotozámek Žinkovy
Nepomuk
Kovarova
Romantický zámek Žinkovy na břehu rybníka Labuť, přímo vybízíi k pořádání dobových jarmarků či trhů. V nejbližši době bychom rádi zpestřili našim návštěvníkům dobu adventu. Hledáme tak zručné řemeslniky, kteří by své výtvory rádi prezentovali na našem vánočním jarmarku. Trhy bychom rádi uskutečnili ve dnech 10.-11.12.2011. Poplatek za místo je stanoven na 250,- Kč za den. Přáli bychom si zde prezentovat tradiční českou výrobu a vánoční zboží, medovinu, trdelník... hezký den zámek Žinkovy
no fotoZámecká stáj Plandry
Plandry
Krejčířová Vacková
Vlastníme a provozujeme kulturní a volnočasový areál. Pořádáme jarmarky a kulturní akce. Budeme rádi za nové vystoupení, exhibice a za nové prodejce tradičního českého zboží.
no fotoBenešov n./Pl.
Benešov nad Ploučnicí
Kristková
Pořádáme několik historických akcí ročně, na které pravidelně hledáme dobové stánkaře, řemeslníky a dobrovolníky na doprovodný program.
no fotoJarmark na Okoři
Velké Přílepy
Kristofovičová
Jedná se o prázdninový jarmark na louce pod hradem a přijet může každý, kdo má zajímavý sortiment zboží.
no fotoZelenohorská pošta - Nepomuk
Nepomuk
Kroupa
Původně zámeček z r. 1672, dnes sídlo Expozice veteránů. Pořádají se zde také různorodé kulturní akce - hudba, divadlo, výstavy, historický šerm ... a tradiční trhy - farmářské a domácí potraviny, rukodělné a řemeslné výrobky ...
no fotoVánoční jarmark
Valeč
Kubísková
14.12. 2013 od 10,00 hod. Vánoční jarmark na nádvoří zámku Valeč. prodej originálních vánočních výrobků, ukázka tradičních řemesel,prohlídky zámku
no fotoHolštejn
Sloup
Kuglerová
Nabízíme volná místa pro řemeslnné stánky s ukázkami historických řemesel.
no fotoLetokruhy Josefova
Jaroměř
Kuchtová
Na trhu při řezbářském sympoziu Letokruhy Josefova rádi přivítáme šikovné řemeslníky-trhovce a výrobce regionálních specialit. Jste umělecký kovář, krajkářka, košíkář, nebo se zaměřujete na něco úplně jiného, ale tradice jsou Vám blízké? Ozvěte se, ať se domluvíme. :-)
no fotoDomov Sue Ryder
Praha 4 - Michle
Kulhánková
Vánoční jarmarky v Domově Sue Ryder se konají na podporu důstojné péče o seniory. Program obsahuje ukázky řemesel, koutky s lidovými zvyky a prodej tradičních i netradičních výrobků.
no fotoHostačovský zámek
Golčův Jeníkov
Kunášková
Historický jarmark: -umělecké výrobky -řemeslné výrobky -doboví baviči
no fotoMuzeum středního Pootaví Strakonice
Strakonice
Kupcová
Adventní řemeslné trhy pod Rumpálem
no fotoZámek Blatná
Blatná
Kurzová
Vánoční trhy, Velikonoční trhy, Dětský víkend, Hruškobraní, Dog Festival, Coffee & Chocolate Festival, Street Food Festival, Concorso Castle Blatna,
no fotoZÁMEK BERCHTOLD
Strančice
Langová
pořadatelé- veřejné akce,hudební a divadelní produkce, slavnosti, firemní akce, svatby
no fotoDobré divadlo
Litomyšl
Langr
Zabýváme se pořádáním řemeslných trhů a divadel, rádi bychom našli zručné lidi, kteří by svou tvorbu byli ochotni předvést, nebo se jen zúčastnit našich akcí.
no fotoMuzeum Zlín
Zlín
Lečíková
Doprovodné akce na hradě Malenovice u Zlína - slavnostní otvírání, noční prohlídky, vánoční jarmark, apod.Upřednostňujeme vlastnoruční výrobky a atrakce se zaměřením na (ideálně) středověk a řemesla. Dostupnost místa vždy na osobní domluvě.
no fotoskanzen Zubrnice
zubrnice
Ledvinková
řemeslné trhy, jarmarky, poutě, historická řemesla, divadla, folklor, lidové zvyky
no fotoKarlova Koruna
Chlumec nad Cidlinou
Lešová
Akce pro děti , historické akce.
no fotoZámek Krásný Dvůr
Krásný Dvůr
Liebscher
Zámecké trhy na nádvoří zámku Krásný Dvůr: Dětský den, farmářské Zámecké trhy na Dvoře, Jablečný den a Adventní trhy.
no fotozámek Děčín
Děčín
Lincová
Třetí květnový víkend se v rámci městských slavností promění hlavní nádvoří děčínského zámku v historické tržiště - historické stánky, ukázky tradičních řemesel, pěvecká, šermířská a taneční vystoupení, kejklíři, divadlo pro děti atd.“ Připraveny budou i doprovodné programy pro děti, které jim zprostředkují stará řemesla.
no fotoTvrz Vyšehořovice
Vyšehořovice
Linhartová
Prezentace záchranných prací na tvrzi veřejnosti. Taneční vystoupení, kovář,šermíři, ukázky historických zbraní, ukázky řemesel, prodej keramiky, domácích produktů, občerstvení
no fotoVodní hrad Švihov
Švihov
Lukáš
Zaměřujeme se na akce s historickým programem (šermířská představení s doprovodným dobovým programem), ale i na další kulturní a společenské akce. Při některých akcích pořádáme doprovodný program, např. dobová hudba, divadlo, řemeslná výroba, stánkový prodej.
no fotoVěra L. - akce
Stříbro
Lukešová
Pořádání kulturních akcí, jarmarku, tradiční řemesla, handmade výrobky- tématické k danému ročnímu období
no fotoTvrz Kurovice
Kurovice
Malina
Historické slavnosti
no fotoCTŘ o.p.s. K. Poříčí
Královské Poříčí
Mannertová
Řemeslníci- stánkaři, umělci, baviči, divadelníci, pořadatelé a agentury mající zájem o spolupráci.
no fotoZámek Světlá nad Sázavou
Světlá nad Sázavou
Marian
Realizujeme během roku celou řadu kulturních akcí v prostředí malebného nádvoří světelského zámku a parku. Jedná se historizující akce (různorodé dobové slavnosti, Svatováclavská pouť) a akce pro rodiny s dětmi (Den dětí, zámecké noci, Svět hraček...apod.). Hledáme partnery i pro dlouhodobou spolupráci, zejména prodejce, kteří zároveň prezentují stará česká řemesla, výrobce regionálních potravin, výrobce a prodejce vkusných českých výrobků (keramika, dřevěné výrobky, hračky, kovářská práce, šperkařská práce, tkalce, dráteníky atd.). Uvítáme spolupráci se skupinami historického šermu, tance, hudebními uskupeními. Hledáme také spolupracující subjekty pro tvůrčí dílny pro děti během našich akcí a celoročně v rámci zámeckých expozic se zaměřením na eventy a školní výlety.
no fotoMariánská Týnice
Kralovice
Mariánská Týnice
Rekonstruovaná památka vrcholného baroka od stavitele J.B.Santiniho, ve které nyní sídlí Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici. Mimo stálé expozice, která je věnována - Kultuře a vzdělanosti, národopisu a městům a spolkům na severním Plzeňsku, se zde konají výstavy. Dále se pořádají netradiční oživlé prohlídky na zahájení a ukončení turistické sezóny. Řemeslné jarmarky a divadelní i jiná představení.
no fotoHUŤ MARIE
Josefův Důl
Mašek
Nabízíme krásné vnitřní prostory v nově zrekonstruované sklářkské huti. Rádi by jsme zde uspořádali vánoční trhy a poptáváme prodejce, kteří by měli zájem o prodej v našich prostorech. Do budoucna počítáme i s dalšími akcemi tohoto typu.
no fotoHrad Seeberg - Ostroh
Františkovy Lázně
Městské muzeum
jarmark - stánky, prodejci nejlépe v kostýmech sladěných s tématem jarmarku, přihlašujeme max.2 stánky od sortimentu
no fotoMěstské muzeum Bechy
Bechyně
Městské muzeum Bechyně
Každoročně pořádáme adventní trh
no fotoBastion IV
Jaroměř - Josefov
Miroslav
Na Bastionu IV v Pevnosti Josefov pořádáme každoročně řezbářské sympozium "Letokruhy Josefova" s řemeslnými trhy, další akcí je setkání vojensko-historických jednotek s názvem "Boj o pevnost"
no fotoAcapomusic s.r.o.
Praha
Mitášová
Slavnosti na zámku Radim
no fotoTančírna Račí údolí
Javorník
Morávková
Jarmark určený nejširší veřejnosti. Velká návštěvnost kolem 1 - 2 000 lidí. Jedinečná atmosféra nově opravené secesní budovy v lese oceněné mnoha cenami. Již tradiční a velmi vyhledávaná akce.
no fotoSpolek Bezdružic
Pecka
Murdych
historické a kulturní akce na hradě Pecka, Pouťová Pecka (staročeská pouť), Masopust...
no fotoHrad KRAŠOV
Hrad Krašov
Musilová
Krašovský jarmark - ukázky dobových řemesel,živá hudba + prodej. Kontakt: lenamusilek@seznam.cz
no fotoMěstské muzeum Polná
Polná
Musilová
Městské muzeum Polná vítá na svých akcích prodejce prezentující tradiční lidová řemesla, vítáme dětské dílny a ukázky. Při pouti organizujeme jarmark, kde vítáme i modernější, avšak stále rukodělné zboží.
no fotoNon sancti
Olomouc
Muzikantová
Náš spolek se zabývá organizováním akcí se středověkou tématikou (např. středověký ples nebo festival středověkých řemesel). Pro naše akce popráváme jak prodejce, tak i řemeslníky, kteří: a) mají vlastní stánek (ideálně dřevěný s textilní plachnou - ne plastový pokrytý igelity) a b) jejich zboží je v souladu s tipem akce (rukodělné výrobky). Mezi poptávanými prodejci mohou být např. prodejci farmářských výrobků, dráteníci, svíčkaři, dřevěné, kožené, keramické, skleněné výrobky, květináři... Řemeslník by měl předvádět řemeslo středověké nebo historické. Ideální je pokud si mohou návštěvníci u něj něco vyzkoušet, není však podmínkou. Středověký nebo středověkem inspirovaný kostým podmínkou.
no fotoKoleč
Slaný
Nadační fond
Medová pouť - řemeslný a farmářský jarmark, pro včelaře a řemeslníky
no fotoNZM Kačina
Kutná Hora
Národní zemědělské muzeum, s.p.o.
Akce se pořádají na nádvoří a v malebném prostředí zámeckého parku.
no fotoNebovidská tvrz
Kolín
Nebovidská
Pořádáme akce s programem, třetí týden v červnu (Středověk na tvrzi) a druhý v prosinci (Vánoce na tvrzi) jsou součástí akcí řemeslné trhy, českých tradičních výrobků.
no fotoŽivý zámek Toužim z. s.
Toužim
Nedvídek
Spolek živý zámek Toužim z. s. vznikl v roce 2016 z občanské iniciativy, která vznikla v rámci komunitního plánování, které mimo jiné řešilo i oživení a obnovu zámku v Toužimi. V rámci toho vznikl nápad na oživení nádvoří zámku, tak aby mohl opět sloužit toužimské veřejnosti jako místo pro komunitní setkávání, jako kulturní a společenské středisko obyvatel Toužimi.
no fotozámek Nelahozeves
Nelahozeves
Nelahozeves
Řemeslné jarmarky, Největší je hrnčířský jarmark.
no fotoHrad bez výHrad
Veverská Bitýška
Nesrsta
Pořádání kulturních a společenských akcí na SH Veveří.
no fotoZámecké trhy - Telč
Telč
Norková
Řemeslné trhy na zámku jsou zaměřeny na rukodělné výrobky a řemeslníky.
no fotoNové Město nad Metují - zámek
Nové Město nad Metují
Nové Město nad Metují - zámek
no fotojarmarky
Brno
Novotná
no fotoOSOP Chabry
Praha 8 Dolní Chabry
Občanské sdružení na ochranu památek Dolní Chabry
Pořádáme akce k historickým, kulturním,duchovním a významným dnům. Přednášky, výstavy, jarmarky, trhy.
no fotoMuzeum Horní Smržov
Horní Smržov
Obec Horní Smržov
Pořádáme řemeslný jarmark spojený s ukázkami řemesel ve spojitosti s lidovou architekturou
no fotoRadimský zámek
Radim
Opatrný
Jednorázová akce - poptávám stánkaře řemeslníky
no fotoLvi ze Staré
Mladá Boleslav
Ort
Pořádáme šermířské turnaje a do budoucna plánujme bitvu. Hledáme stánky se zaměřením na sladkosti, historická řemesla a zábavu pro děti, ale dohodnout se dá na všem
no fotoStátní hrad Grabštej
Hrádek nad Nisou
Ozogánová
řemeslné a rukodělné produkty
no fotoHrad Grabštejn
Hrádek nad Nisou
Ozogánová
Pořádáme kulturní akce s kostýmovanými prohlídkami, stánkovým prodejem, řemeslnými dílnami a doprovodným programem pro dospělé i rodiny s dětmi. Pro tyto akce sháníme zejména stánkaře a řemeslníky.
no fotoGrabštejn
Hrádek nad Nisou
Ozogánová
Řemeslný jarmark, tržiště regionálních produktů
no fotoJanek
Jaroměř
Paďour
Ve dnech 22. – 26. května 2013 OS Společnost Retranchement No. XVIII pořádá 3. ročník mezinárodního řezbářského sympozia Letokruhy Josefova 2013. Ústřední myšlenkou je setkání výtvarníků za účelem vytvoření autorských děl a také odborná diskuse a předávání zkušeností mezi nimi. V průběhu 5 pracovních dní vytvoří jednotliví účastníci dřevěné sochy dle volného tématu, které budou po dokončení darovány městu Jaroměř, které je hlavním partnerem projektu. Část sympozia, připadající na pátek, sobotu a neděli bude veřejnosti přístupná, bude tak možné sledovat práci řezbářů a výtvarníků. V pátek 24.5. je připraven program pro školy, v sobotu 25.5. bude řemeslný trh, vystoupení kouzelníků, prohlídka modelu pevnosti Josefov a také prohlídka galerie sochaře Petra Nováka z Jaroměře.
no fotoRegionální muzeum
Jílové u Prahy
Pálová
jarmark s vánoční nebo velikonoční tematikou, především lidové, zvykoslovné předměty, prodej výrobků z přírodních materiálů, občerstvení - klobásy, maso, pekárenská výroba
no fotoKulturavregionech.cz
Cheznovice
Pavlína
Pořádáme akce převážně na hradech a zámcích, jedná se většinou o poloviční benefice - polovina financí ze vstupenek pokrývá náklady, druhá jde dotyčné památce a přispívá na rekonstrukce všeho druhu. Aktuální je akce Medvědí točnění, která proběhne dne 21. července na hradě Točník a přispěje na rekonstrukce místního medvědína.
no fotoHrad Vildštejn
Skalná u Chebu
Pelcová
Pořádáme kulturní akce zaměřené na historii i akce hudební a zábavné. Kromě účinkujících přivítáme šikovné realizátory workshopů zaměřených na historická řemesla a stánkový prodej.
no fotoMuzeum jižního Plzeňska v Blovicích, příspěv. org.
Blovice
Pelcrová
Pořádáme každoročně Adventní trh, Velikonoční jarmark.
no fotoZÁMEK ROKYTNICE v OH
Rokytnice v Orlických horách
Pešková
Zámek Rokytnice v O.h. ve spolupráci s přáteli zámku a dalšími spolpracujícími subjekty pořádá příležitostné akce na nádvoří zámku zaměřené na navození atmosféry "dobového" řemeslnho trhu. Akce jsou doprovázeny dalším doprovodným programem a zpřístupněním části zámeckých prostor veřejnosti. Adventní jarmark - pohodová atmosféra v čase adventním - zpravidla sobota před třetí adventní nedělí (12.12.2015) Hledáme prodejce - řemeslníky výrobce případně prodejce pochutin se stylem pro zámecké nádvoří.
no fotoZámek Nižbor
Nižbor
Petráň
Historické akce
no fotoTrhy Karlštejn
Karlštejn
Petřík
Zajišťujeme místa na trhy pod hradem Karlštejn,víkendy, ale i na celou sezonu, možno i s ubytováním
no fotoHrad a zámek Staré Hrady
Staré Hrady
Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady
Historický prohlídkový okruh a dva pohádkové okruhy, další expozice pro děti i dospělé, živá zvířátka, návštěvníci rodiny s dětmi, dospělí, dětské kolektivy
no fotoPOLABSKÉ MUZEUM
Poděbrady
POLABSKÉ
Ukázky lidových řemesel
no fotoCorvus Milites
ústí nad labem
polák
Hist akce na hradě Střekov, Ústí nad Labem
no fotoCorvus Milites (SHŠ)
Ústí nad Labem
Polák
Pořádání historických akcí ve městě Ústí nad Labem.
no fotoRoztoklání
Praha
Poláková
Historické slavnosti, trhy, šerm, řemesla, divadlo, akrobati, ohnivé show apod.
no fotoAdéla Pošík
Nový
Pošík
Trhy a jarmarky na zámku Karlova Koruna, pořádáme Velikonoční, Vánoční trhy a prázdninové akce pro děti s doprovodným programem
no fotoStarý zámek
Chudenice
Pouza
Pořádání slavností a jarmarků, divadla, koncerty, vystoupení kejklířů, šerm
no fotoZÁMEK CHUDENIC
Chudenice
Pouza
Staročeské, řemeslné a rukodělné jarmarky, poutě, historické slavnosti, divadla, kejklíři, šerm, koncerty
no fotoZÁMEK CHUDENICE
Chudenice
Pouza
Historické, dobové a řemeslné trhy v areálu Starého czerninského zámku, Chudenice 10 km od Klatov
no fotoZámek Hrubá Skála
Turnov
Preislerová
tradiční řemesla, historická představení, hudební historická vystoupení,
no fotoFOLKOVÝ MIMOFEST
Ledeč nad Sázavou
Prchalová
Folkový festival na hradě v Ledči nad Sázavou. Hledáme stánky, které se k akci a místu hodí.Termín: sobota 12. 8. 2017 od 14:00 - 23:00
no fotoKladno
Kladno
Radek
Pořádání akcí se středověkou tématikou
no fotoReg. muzeum Mělník
Mělník
Regionální muzeum Mělník
Jarmarky, interaktivní programy pro děti i dospělé v rámci výstav, projekty pro školy.
no fotoValkenava
Kraslice
Reichard
Akce s historickým programem.
no fotoZámek Hrádek u Nechanic
Nechanice
Rejman
Státní zámek Hrádek u Nechanic pořádá Zámecké slavnosti, které se konají vždy třetí víkend v srpnu. Nabízí tak trhovcům prostor k pronájmu (vhodné: staročeské stánky, ukázky řemesel, domácí výrobky, vlastní dřevěný stánek, dobové občerstvení..)
no fotoRaven Adoreta
Kladno
Roman
Pořádání historických akcí-oživení památek,městské slavnosti,bitva. Zaměření- různá období. Též tržiště,řemesla.Možnost pro každého -Jen dobové!!!více na webu.
no fotoOblastní muzeum v Děčíně
Děčín IV
Rosenkrancová
Tradiční vánoční jarmark 9. a 10. 12. 2017 od 10 do 17 hodin, vítány jsou domácí produkty, pochutiny všeho druhu, řemesla a vše, co patří na adventní tržistě v prostředí muzejního nádvoří v centru města Děčína - Podmokel. V loňském roce se trh stal velmi vyhledávaným nejen obyvateli města, ale i turisty z okolí. Nádvoří je bezbariérové, dostupné všem generacím a za každého počasí. Oblastní muzeum v Děčíně se nachází cca 100 m od hlavního vlakového nádraží a 100 m od křižovatky hlavních autobusových linek městské dopravy.
no fotoHotel zámek Berchtol
Kunice Vidovice
Růžičková
HOTEL zámek BERCHTOLD, Dětský ráj a Sport centrum tvoří spolu s přiléhající přírodou unikátní místo pro pořádání rozličných akcí. Pravidelně se na zámku konají divadelní představení, koncerty a festivaly, akce pro rodiče s dětmi, sportovní turnaje a mnoho dalšího.
no fotoMěstské muzeum Rýmařov
Rýmařov
Rýmařov
Otevíráme zámek Janovice u Rýmařova veřejnosti pořádáním různých akcí s historickým nádechem.Nejbližší je HISTORICKÝ FESTIVAL 14.9.- 16.9.2012
no fotoMOROVÁ RANA spolok
Turzovka
Sabela
V roku 2016 sme zameraní na 16-17 storočie v Hornom uhorsku.
no fotoKarlštejnské trhy
Karlštejn
Slabihoudek
Trhy pořádané na Karlštejně, na cestě vedoucí k hradu. Veliká koncentrace lidí po celý den. Prodej věcí co se hodí k hradu a řemeslných výrobků. Stánek 2-3m. Možno prodeje každý den celé prázdniny. K dispozici připojení k elektřině i vodě. Toalety zajištěny přímo v tržišti. Při delším pronájmu možnost skladových prostor.
no fotoSLAVKOV - zámek
Slavkov u Brna
SLAVKOV - zámek
Největší akcí je pořádání vzpomínkové akce bitvy tří císařů. Koná se vždy počátkem prosince a je to setkání vojáků z mnoha zemí.
no fotoZámek Žleby
Žleby
Smrčina
Večerní a noční prohlídky, prohlídky s oživenou zámeckou kuchyní, velikonoční a adventní prohlídky, divadla, koncerty a historické řemeslné jarmarky.
no fotoZámek Kněžice
Petrovice u Sušice
Sostok
jarmarky - jarní, letní a vánoční pro širokou veřejnost, pro děti - ukázka řemesel, hudebníci a kejklíři, kteří vytvoří středověkou atmosféru
no fotoVýstava kamélií
Rájec -Jestřebí
Státní zámek
20.výstava ojedinělé sbírky kamélií v historických prostorách zámku. Kvetoucí 50.leté keře kamélií vyzdobí zámek i skleníky.
no fotoHrad Švihov
Švihov
Stratilová
obléhání hradu Švihov Obléhání obohatí i široký doprovodný program pro děti i dospělé. Pro návštěvníky budou připraveny ukázky dobových kostýmů, zbraní a zbrojí, tradičních řemesel. Budou moci nakoupit malé suvenýry, shlédnout vystoupení kejklířů, rytířský turnaj i historické bitvy.
no fotoLobkowicz Events Management
Nelahozeves
Strychova
Zámek Nelahozeves pořádá různé festivaly pro veřejnost.
no fototvrz HUMMER
Praha 9
Svěráková
Tvrz HUMMER je kulturně zábavní areál zaměřený na středověk. Jako pořadatel se specializujeme na produkci historických slavností, řemeslných jarmarků a firemních akcí.
no fotoMuzeum města Brna
Brno
Světlíková
tradiční dobové trhy, řemeslníci, tematické akce po celý rok
no fotoVlčtejn
Nezvěstice
Svoboda
Řemeslné a farmářské trhy pod hradem Vlčtejn.
no fotoZámek Ptení
Pteni
Šafář
hudebni festivaly různých žánrů,společenské a kulturně zaměřené akce,pro všechny věkové kategorie
no fotoHolovousy
Hořice v Podkrkonoší
Šafaříková
Akce pro rodiče s dětmi, tvůrčí dílničky, slavnosti, svatby
no fotoHrad Ledeč n.Sázavou
Ledeč nad Sázavou
Šíma
Hradní komplex má dvě nádvoří, které jsou využívány pro jarmarky a kulturní akce.
no fotoKlášter Želiv
Želiv
Šímová
Klášter Želiv by na své akce rád pozval řemeslníky a umělce všeho druhu, od historických akcí po regionální trhy. Budeme rádi za jakoukoliv nabídku a ozvu.
no fotoMatice Křemešnická
Pelhřimov
Škoda
Pořádání řemeslných trhů nejméně jedenkrát ročně během poutě (vždy 6. týden po Velikonocích) na poutním místě Křemešník.
no fotoUMĚLECKÁ KOLONIE BASTION IV
Jaroměř
Škopková
Jsme spolek umělců a přátel umění se zaměřením na zdravý vztah k přírodě.Jednou ročně pořádáme Adventní jarmark.Vítáme poctivé řemeslo, uměleckou kvalitu a originalitu, snažíme se vyhýbat plastům ve všech podobách.
no fotoHRAD PERNŠTEJN
Nedvědice
Škrabalová
Historické slavnosti a jarmarky. Příležitost pro řemeslníky s vhodným zbožím, šermíře, sokolníky, baviče a divadelníky.
no fotoZámek Zbiroh
Zbiroh
Šnóbl
Pořádáme cca 3 typy akcí - dětské pohádkové cesty, vinařské slavnosti a středověké bitvy. Máme zájem o stánkaře s dětským zbožím, řemesly, nemáme zájem o stánkaře s občerstvením.
no fotoLipý Česká Lípa, p.o.
Česká Lípa
Špatzová
Dobové a řemeslné jarmarky. Workshopy
no fotoŠtěrbova vila
Bílá Třemešná
Štěrba
Pořádání staročeských jarmarků, POUZE řemeslná ruční a rukodělná výroba, tradiční česká prezentace a výroba, kulturní akce.
no fotoLitomyšl
Litomyšl
Telecký
Rádi získáme kontakty na prodejce ručně vyráběných předmětů, potravin; na lidi, v jejichž výrobcích je cítit chuť a nadšení z práce.
no fotomarketa trostova
smilovy hory
Trostova
akce pro všechny kdo mají co prodat a presentovat, ukázky svého umění od kovářů, hrnčířů, pekařů, řezníků, švadlen... pro radost lidem i prodejcům samotným. Šermířské akce, hrady, zámky a podzámčí... podpořte domácí malé soukromníky a ukažte lidem co doopravdy umíte. Těšíme se na spolupráci s trhovci z celé ČR :)
no fotoTvrz Nemile u Zábřeha
Nemile u Zábřeha
Tvrz Nemile u Zábřeha
Prezentace středověké renesanční tvrze v Nemili.Jedná se o ojedinělou zachovalou stavbu svými interiéry na šumpersku.Pořádáme zde různé akce vánoční,velikonoční,malé výstavy,prohlídky renesančních interiérů,každoroční akce dnů Evropských kulturních památek na dny EHD.
no fotoJanáčekoffice
Brno
Uhrova
akce, kurzy, školení, workshop, jarmark, podnikatelská setkání, večírky, party
no fotoValašské muzeum v přírodě
Rožnov p. R.
v přírodě
Největší skanzen lidové architektury ve střední Evropě
no fotoZámecké jarmarky
Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
Valíková
Čtyři řemeslné jarmarky na zámku v Brandýse nad Labem navazují na naše tradiční, historické svátky.
no fotoHrad Hartenberg
Josefov
Vavřínová
kulturní, společenské i vzdělávací akce během celého roku na hradě a v okolí Letité akce pro malé i velké s nadregionální účastí- Mikulášská Jízda, strašení, vinobraní, Hradní slavnosti, Tři Králové atd
no fotoZámek Skalice
Čkyně
Veronika
Jízdárna Zámek Skalice pravidelně pořádá sportovní, kulturní a společenské akce pro širokou veřejnost.
no fotoKH Travel
Kutná Hora
Veselý
Zámecké a historické slavnosti s dobovým programem a řemeslným tržištěm, divadelní festivaly, letní produkce pod širým nebem, netradiční kostýmované prohlídky památkových objektů s programem...
no fotoKristiánov
Jablonec nad Nisou
Víšková
Sklářská osada Kristiánov, stálá expozice Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Zde se koná jednou za rok Sklářská slavnost pro připomenutí starých časů sklářské osady. Celá osada je zaplněna stylovým zbožím a ukázkami staré řemeslné práce. Návštěvníci se mohou těšit na stánky se skleněným, bižuterním a řemeslným zbožím. U mobilní sklářské pece lze vidět mistry skláře přímo při práci – bude se tavit a foukat sklo, u Kopalova mačkadla vyrábět bižuterní kameny. Předvádět se bude tažení skleněných figurek či vinutých perlí u kahanu, zdobení skla, výroba skleněné bižuterie či různých módních doplňků. Připravena je také široká nabídka tvůrčích dílen. Připomínka významného místa, vlastní tvorba, pestrá nabídka stánků s tradičními s ukázkami starých řemesel, doprovodný program, atrakce pro děti i dospělé, to je Sklářská slavnost na Kristiánově. Tradiční akce pro všechny milovníky skleněné krásy a Jizerek. Každoročně se koná slavnost vždy v první sobotu v měsíci září.
no fotoWalboria wellness
Chýnov
Walboria
adventní trhy, plánované farmářské trhy
no fotoICKK Nižbor
Nižbor
Zajícová
Interaktivní expozice ze života keltů. Výjevy a symboly promítané na stěny spolu s podmanivou hudbou navozují atmosféru, v níž se s chutí začtete do podrobností o životě Keltů. Informace získáte pomocí dotykových obrazovek, na nichž můžete listovat a procházet jednotlivé odkazy. Provoz Informačního centra keltské kultury na zámku Nižbor: květen - červen a září - říjen So - Ne a státní svátky od 10 do 17 hod. Po - výukové programy pro školy. Ostatní dny pro skupiny po domluvě. Červenec - srpen Po - Ne od 10 do 18 hod Provozovatelem Informačního centra keltské kultury je Ústav archeologické památkové péče středních Čech Každoročně probíhají oslavy keltských svátků Beltine (duben) a Samhain (říjen) - svátky hojnosti, pohoda, živá hudba, - občerstvení, prodej řemeslných výrobků.
no fotoZámek Loučeň
Loučeň
Zákoutský
Akce pro děti, tržiště, hudební a divadelní vystoupení.
no fotoZámecký statek Újezd nade Mží
Újezd nade Mží 39
Zámecký statek Újezd nade Mží
Zámecký statek Újezd nade Mží nabízí návštěvníkům tématické prohlídky zdomácnělých zvířat Farmářovy Stezky. Pro zájemce o zemědělství je otevřena výstava - 100.LET ZEMĚDĚLSTVÍ V ČECHÁCH.Jak se dříve žilo je další expozice určena pro širokou pro veřejnost.Během ruku jsou akce jako Křepelčí hody na Velikonoce,Válení slámových balíků v srpnu, Tvořivé dílny během sezóny, Farmářovy soboty Ve znamení koně věnované dětem a další aktivity
no fotoKynžvart - zámek
Lázně Kynžvart
zámek
V sobotu 13. června 2015 se koná na zámku Kynžvart již čtrnáctý ročník tradičního zámeckého jarmarku zaměřeného na lokální výrobce řemeslnických, zemědělských a uměleckých výrobků. Součástí jarmarku jsou doprovodné akce pro děti. Odpoledne se v zámecké kapli koná Mše ke Sv. Antonínovi z Padovy a koncert chrámového sboru z Chebu. Vstup na jarmark pro vystavovatele,výrobce a návštěvníky je zdarma. Fotografie z minulého ročníku na www.kynzvart.cz
no fotoZámek Boskovice
Boskovice
zámek Boskovice
Pořádáme kulturní akce - hlavně akce pro rodiče s dětmi, hubertské slavnosti, koncerty, pohádky.
no fotoZámek Nové Město nad Metují
Nové Město nad Metují
Zámek Nové Město nad Metují
no fotoSkanzen Krňovice
Třebechovice pod Orebem
Zárubová
Řemeslný jarmark pořádaný každoročně 1.5. určený především pro prezentaci českých tradičních řemesel a výrobků.
no fotoHrad a zámek Dolní Kounice
Brno
Zoubek
Hradní slavnosti POLOPO- trhy poctivých lokálních potravin,produktů, služeb Nabízíme účast výrobcům,řemeslníkům,prodejcům, umělcům, bavičům. Více informací na www.zamekkounice.cz a www.hradnispolek.cz
no fotozámek Horšovský Týn
Horšovský Týn
Žáček
Naše akce jsou zaměřené hlavně na rodiny s dětmi. Pořádáme historické slavnosti na nádvoří renesančního zámku s doprovodným programem šermířů, hudebníků, sokolníka a speciální prohlídky zámku. Součástí jsou i historické řemeslné trhy.
no fotoŽIROVNICE - město
Žirovnice
ŽIROVNICE - město
Původně gotický hrad přestavěn na renesanční zámek. Mezi jeho první majitele patřili na počátku 14. století páni z Hradce, později páni z Ústí. Od roku 1485 přešla Žirovnice pod panství kutnohorského rodu Vencelíků z Vrchovišť, kteří nechali celý hrad přestavět a vyzdobili ho freskami, které patří dodnes k jedinečným historickým kulturním památkám. Z erbu Vencelíků byl převzat i nynější městský znak - stříbrný jednorožec v modrém poli. V polovině 16. století získali žirovnické panství do svého majetku páni z Hradce. Ti pozvali odborníky, kteří se na jejich pozemcích pokoušeli najít ložiska vápence. Jejich snaha však byla marná, stejně jako všechny pokusy o dolování stříbra. Základní obživou obyvatel bylo zemědělství, rozvíjela se také řemesla, zejména hrnčířství, pivovarnictví, výroba cihel a různé druhy textilní výroby. V období třicetileté války byl celý kraj sužován císařskými i švédskými vojsky, město zpustošeno, značné škody utrpěl i zámek. Od konce 17. století vlastnili žirovnické panství Šternberkové, kteří se rozhodli zpustlý zámek obnovit. Ubourány byly zbytky poškozeného druhého poschodí, postaveno nové západní křídlo, zámek ztratil charakter pevnosti. Šternberkové také nechali barokně přestavět původní gotický kostel a přispívali i na opravy venkovských kostelů a kaplí, o čemž svědčí jejich znak - osmicípá hvězda - na těchto stavbách. V roce 1910 odkoupilo celé panství od Šternberků město. Zámek však v roce 1964 vyhořel. Celková rekonstrukce objektu byla ukončena v roce 1992. Zámecké nádvoří i vnitřní prostory zámku jsou využívány při řadě kulturních akcí. Zámek je veřejnosti přístupný. Otevírací doba květen-září, denně kromě pondělí od 9,00 do 16,00 Parkoviště pro osobní automobily a autobusy -100m Restaurace – 100m V gotické části je unikátní fresková výzdoba z konce 15. století. Součástí expozice je muzeum perleti a galerie moderního umění. Možnost vyhlídky na okolí je ze zámecké věže.

Webtržiště Vám pomůže. Zvládnete snadno pořádat trhy a jarmarky, historické slavnosti

TOPlist
Správce webu
Ing. Richard Blížkovský
Pístov 11, Jihlava, CZ
  více>>>